Kansainvälisyyskoordinaattorit

Keskusten kansainvälisyyskoordinaattorit vastaavat opiskelijoiden tiedottamisesta ja ohjauksesta kansainvälisiin opiskelija- ja harjoittelijavaihtoihin liittyvissä asioissa.

 

Biotalouden keskus

Metsätalouden, maaseutuelinkeinojen ja ympäristöteknologian koulutusohjelmat

Kaija Saramäki, 050 441 2853, kaija.saramaki(at)karelia.fi

 

Liiketalouden ja tekniikan keskus

Tietotekniikan, sähkötekniikan, kone- ja tuotantotekniikan ja rakennustekniikan koulutusohjelmat
Petri Laitinen, 050 913 1668, petri.laitinen(at)karelia.fi

Degree Programme in International Business, Liiketalouden koulutusohjelma
Heidi Vartiainen, 050 315 6627, heidi.vartiainen(at)karelia.fi 

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma
Kaija Sankila, 050 380 2742,  kaija.sankila(at)karelia.fi 

 

Luovan talouden keskus

Viestinnän koulutusohjelma
Jyrki Kurki, 050 592 8100, jyrki.kurki(at)karelia.fi

Musiikin koulutusohjelma
Reima Raijas, 050 310 4913,  reima.raijas(at)karelia.fi

Matkailun koulutusohjelma
Mikko Lahti, 050 306 7476, mikko.lahti(at)karelia.fi

Degree Programme in Design, Muotoilun koulutusohjelma
Hannele Niskanen, 050 311 6336, hannele.niskanen(at)karelia.fi

 

Sosiaali- ja terveysalan keskus

Hoitotyön, fysioterapian ja sosiaalialan koulutusohjelmat

Kirsi Tanskanen, 050 362 6594, kirsi.tanskanen(at)karelia.fi